Get Adobe Flash player

Şehitlerimiz

Baklankuyucak’lı Çanakkale Şehitlerimiz


Resmi Kaynaklarda kayıtlı olan
ŞEHİTLERİMİZ

1-ADI : Halil BABA ADI : Osman LAKAP : Karabağırogulları D: YILI : 1294 SINIFI : Piyade er BİRLİĞİ : 4. Kolordu / 126.Alay / 3.Tabur ÖLÜM T : x.07.1915 ÖLÜM YERİ: Küçük Kirte

2-ADI : İbrahim BABA ADI : Mehmet LAKAP : Mehmetoğulları D: YILI : 1299 SINIFI : Piyade er BİRLİĞİ : 4. Kolordu / 127.Alay / 4.Tabur 7. Bölük ÖLÜM T : 12.03.1915 ÖLÜM YERİ: Çanakkale Muharebesi

3-ADI : İbrahim BABA ADI : Mehmet LAKAP : Ibrahimoğulları D: YILI : 1299 SINIFI :  er BİRLİĞİ : 4. Kolordu / 127.Alay / 2.Tabur 3. Bölük ÖLÜM T : 04.03.1915 ÖLÜM YERİ: —


Köy Büyüklerinden alınan bilgiye göre resmi olmayan ŞEHİTLERİMİZ

1-Seyitoğullarından HALİL

2-Saddakoğlu İBRAHİM(veya Süleyman)

3-Çallıoğlu OSMAN ve oğlu HALİL
4-Kulakoğullarından AHMET
5-Kanatoğullarından İBRAHİM
6-Seyitoğlu MEHMET
7-Emiroğullarından MUSTAFALİ
8-Mustafa oğlu halil hüseyin

 

MADALYA ALANLAR

1-İBRAHİM GÜNDÜZ
2-İSMAİL ERTAŞ
3-ESE ERGİS
3-MAHMUT ÖRS


 

Bana bu resmi kayıtlara geçmiş Şehitlerimizin isimlerini veren ve size ulaştırmamı sağlayan İzmir emniyetinde 4. sınıf müdür olarak görev yapan Kuyucaklı YALÇIN ORHAN kardeşime bütün Kuyucaklıların huzurunda EN İÇTEN Teşekkürlerimi sunuyorum. Allah Razı Olsun Kendisinden.

Bugün bizim bu topraklarda yaşamımızı borçlu olduğumuz bütün şehitlerimizi Allah Nur içinde yatırsın.

Japonların Atom bombalarının atıldığı yerleri, o günlerden geriye kalan binalarını özenle koruyup okullardaki her çocuğa ama ülkedeki her çocuğa göstermeyi, kutsal görev olarak kabul etmişler ve bu sayede atalarına olan görevlerini yerine getirdiklerini kaç kez televizyon programlarında gördüm.

Bu aşağıda anlattığım da gerçek yaşanmış olaydır.
Japon bir kişi yukarıdaki anlattığımı anlattıktan sonra biz yenildiğimiz halde, savaştan kalan yerleri bütün yeni nesile gururla gösteriyoruz, SİZ İSE BÜTÜN DÜNYAYI YENDİĞİNİZ ÇANAKKALEYİ gösterirken, anlatırken göğsünüz bulutlara çıkacak kadar gurur duyuyorsunuzdur mutlaka demiş.
Malesef Biz yeterince İlgi göstermiyoruz.

BİZİM HER TÜRK İNSANININ ÇANAKKALE’yi çocuklarına göstermesi, tanıtması, öğretmesi VATAN BORCUDUR.
Avrupada hiçbir değeri olamayan sıradan mezarlarını bile yalanacak kadar temiz ve güzel tuttukları halde BİZİM BÜTÜN DÜNYAYI YENİP HER KARIŞI SEHİT KANI İLE YIKANAN bu toprakları, mezarları göz nuru gibi koruyup, ÇOCUKLARIMIZI Bilhassa Çanakkale’ye götürerek onlara yerinde gösterip o ruhu yaşatmalıyız.

Avrupadan gelen insanlarımızın yol üzerinde olan Çanakkele için yarım günlerini ayırıp görmeden geçmemelerini rica ediyorum.

TARİH, GEÇMİŞİNE SAHİP ÇIKMAYANLARI MUTLAKA CEZALANDIRIR.